R. Petruš: „Na konci súťaže nebudeme chcieť byť horší ako štvrtí.“

12-02-2019

S akými novinkami ste vstúpili do zimnej prípravy?

„V polovici januára sme odštartovali tréningový proces. Z jesenného kádra  vypadol zo základnej zostavy akurát Čekan, ktorý zamieril do Krompách.  Majirský sa zase  ocitol na súpiske Veľkého Šariša. Tieto straty sme dokázali vyvážiť príchodmi nových hráčov. Z Lipian prišiel Popovec, z Jihlavy Marcin. A z Giraltoviec sme získali brankára Juhása.“

To sú zaujímavé úlovky, čo poviete?

„Rozhodne. Uvidíme, ako to bude s Matúšom Marcinom, ktorý dlhší čas nehral a bol stále zranený. Preto ukončil na Vysočine zmluvu a vrátil sa na východ, aby sa reštartoval v nižšej súťaži. Pokiaľ ide o Popovca, rozhodol sa pre odchod z  Lipian preto, aby stíhal skĺbiť prácu a futbal. Predsa len druhá liga už kladie iné nároky na tréning, prípravu, cestovanie.“

Máte dosť hráčov?

„Dovedna je poruke približne devätnásť borcov, ale k tomu treba prirátať aj šikovných chlapcov z dorastu či béčka. Takže problémy by nemali v tomto smere byť. Preto už ani nepoškuľujeme po nikom novom, tie posty, čo sme chceli vystužiť, sú obsadené. Som rád, že sme zvýšili konkurenciu aj v bráne, lebo Potocký bol dosť často pracovne vyťažený.“

Predpokladáme, že ste s lanskou časťou ročníka spokojný?

„Pravdaže a nerátalo sa s tým, že budeme tak vysoko. Hoci mrzia ma niektoré straty – prehra vo Svite v zápase, ktorý sme mali vyhrať. Aj vysoká porážka v Záhradnom bol mrzutá. Nebyť týchto dvoch zakopnutí, bola by  moja spokojnosť ešte výraznejšia.“

Na čo si posvietite v jarnej odvete?

„Neradi by sme podliezli latku z jesene a na konci súťaže nebudeme chcieť byť horší ako štvrtí. Každé posunutie sa smerom dopredu bude úspechom. Mužstvo je dobre vyskladané a má predpoklady  na takéto ťaženie. Radi by sme stabilizovali kolektív smerom k ďalšiemu ročníku. Ľubotice hrajú dlhší čas štvrtú ligu, možno je načase rozmýšľať o tom, ako sa pobiť o vyššiu súťaž... Prvý predpoklad v podobe silného kádra  na to je.“

Takže aj tí pred vami sa už teraz majú mať na pozore?

„Popradské béčko má jasnú prioritu – postúpiť. My sa pokúsime ponaháňať Spišiakov či Soľ, lebo dovolím si tvrdiť, že hráčov na to máme, ale až jar ukáže, ako to všetko  vypáli.“

zdroj: futbalnet.sk