11-02-2019

PZ 10.2.2019 o 10.45 – UT Prešov

Sokol Ľubotice ''A'' – FK Slovan Kendice (6.liga) 10:0

G: Matúš Marcin 6, Martin Hudák 2, Patrik Hudák, Tomáš Drozda

Zostava: Radovan Juhás - Tomáš Drozda, Vladimír Papp, Ján Novák, Martin Sabol - Pavol Popovec, Ondrej Jakubek, Tomáš Eliáš - Marek Oriňak, Martin Hudák, Matúš Marcin

Striedali: Michal Michňák, Patrik Hudák, Peter Kertys

Zimný pohár Obfz PO 3.kolo 10.2.2019 o 8.00 – UT Sabinov

Sokol Ľubotice ''B'' – TJ ŠM Dulová Ves (8.liga) 1:1

G: Michniewicz

Zostava: Potocký - Jakubčo, Joščák P., Sivák, Joščák M. - Zorský, Marcin, Gladiš – Antony, Merkovský, Michniewicz

Hodnotenie asistenta trénera J. Komku:

Aj v tomto zápase mužstvo posilnili traja hráči z „A“ družstva. Mužstvo Ľubotíc nastúpilo v značne oslabenej zostave pre nemoc a zdravotné problémy hráčov. Dulová Ves od samého začiatku nastúpila s ochotou zvíťaziť, ale ich snaha vyšla na prázdno a tak sme z priameho kopu udreli my a viedli sme  1:0, čo značne zastavilo útočnú snahu súpera. V závere polčasu sme inkasovali gól, po peknej akcii Dulovej a stav 1:1 sa už do konca zápasu nezmenil, hoci hráči súpera v závere zápasu vytvorili značný tlak na našu bránu, ale zmeniť skóre sa im už nepodarilo, hoci šancí mali dosť. Aj naše družstvo malo pri rýchlych protiútokoch nejaké šance, ale nedokázali sme ich využiť. Veľmi svižný a technický zápas, mužstva ukázali, že sa stretli vyspelé mužstvá, hoci vyššia kvalita bola na strane Dulovej Vsi, za ktorú hrali hráči z vyšších súťaží. Zápas hodnotím pozitívne v ohľade prístupu jednotlivých hráčov k zápasu, aj keď s iba jedným náhradníkom, predsa sme dokázali vcelku dobre vzdorovať a hráči odovzdali na ihrisku všetko čo bolo v ich silách a nakoniec boli úspešní v podobe postupu zo základnej skupiny. Za zmienku stojí výkon brankára, Miroslava Potockého a celej obrany a v útoku výkon Michnievicza, ale aj stredová formácia urobila kus práce.

Starší dorast - U19

PZ 9.2.2019 o 10.00 – UT Stropkov

MŠK Tesla Stropkov (2.liga) – TJ Sokol Ľubotice  1:2

G: Hudák, Gmitter

Zostava: Kuchár – Kostelník /Figula/, Hudák, Klepsatel /Duháň/, Marton – Kipikaša, Káňa/Bochnovič/, Gmitter, Štefánik /Mikula/, Hreško, Šellong /Kačur/

PZ 10.2.2019 o 12.30 – UT Prešov

TJ Sokol Ľubotice – FK Demjata  3:2

G: Hreško, Babinčák, Šelong

Zostava: Kuchár – Kostelník, Klepsatel, Duháň, Marton – Babinčák /Hudák/, Káňa/Kipikaša/ , Elizeuš /Gmitter/ – Šellong /Figula/, Hreško, Kačur /Mikula/

Viac info zo zápasov U19 :  http://sokollubotice.sk/rs/90/obzretiezavikendomu19/

Mladší dorast - U17

PZ 9.2.2019 o 11.45 – UT Stropkov

MŠK Tesla Stropkov (2.liga) – TJ Sokol Ľubotice  1:2

G: Hugo Honz, Marek Lipovský

Zostava: Dominik Kohút (Nikolas Šimko) - Filip Baran, Samuel Kočiščin, Matej Štofko, Richard Roba - Radoslav Šoltés, Matúš Krištof (Dávid Kišš), Róbert Lukáč - Marek Lipovský, Hugo Honz (Alex Blažovský), Adam Vasilenko

Hodnotenie trénera M. Oriňáka:

Druhý prípravný zápas zimnej prípravy sme odohrali proti nášmu ligovému súperovi zo Stropkova. Nastúpili sme v mierne oklieštenej zostave. Zápas sa odohral v slušnom tempe. Domáci boli trochu kombinačnejší, no po celý zápas sa im nepodarilo dostať nás pod tlak. Okrem dvoch strelených gólov sme nevyužili dve tutové šance, pričom jednu výborne vychytal domáci brankár a pri druhej sme zle riešili finálnu fázu. Menšie výhrady mám k pohybu pri prechode do útoku, kedy sme miestami zbytočne šetrili krokom. Tento zápas nám ukázal, čo ešte potrebujeme v tréningovom procese vylepšiť, aby sme na jarnú časť boli stopercentne pripravení. Teší ma, že v porovnaní s prvým prípravným zápasom bolo badať, že niektorí hráči sú na tom kondične a fyzicky podstatne lepšie. Verím, že sa k nim pridajú aj ostatní a ďalšie zápasy budú z našej strany ešte lepšie.

Mladší žiaci - U13

Vihorlat Cup Humenné (kat. U12) 10.2.2019

TJ Sokol - Humenné 3:4 (g. Grus, Tverdik, Olejnik)

TJ Sokol - Stropkov 1:4 (g. Tverdik)

TJ Sokol - Junior Košice 0:2

TJ Sokol - Lokomotíva Košice 0:0

Zápas o umiestnenie: TJ Sokol - Humenné B 2:2 (Kalinaj, Kalakaj), rozstrel 2:3 (Hains, Frimer).

Celkovo sme z desiatich družstiev obsadili 8. miesto.

Hodnotenie zastupujúceho trénera I. Ivaniča:

S predvedenou hrou jednotlivcov, čo je v tejto kategórii najdôležitejšie, som bol veľmi spokojný. Zvlášť herné činnosti Alexa Kalinaja a Tristana Grusa si zaslúžili môj obdiv. Dobre im sekundovali Adam Novotný, Matej Kalakaj, brankár Peter Čuha ale snažili a bojovali aj ostatní. Z pohľadu herného prejavu družstva sme okrem zápasu so Stropkovom pôsobili podľa mňa lepším, futbalovejším dojmom a mali sme aj "viac z hry" ako naši súperi. Vo finálnej fáze sme však na rozdiel od nich zlyhávali, čo nás stálo body a v konečnom zúčtovaní aj lepšie celkové umiestnenie (v prvom zápase s Humenným sme dokonca ešte dve minúty pred koncom viedli o 3:1, táto nešťastná prehra nás všetkých veľmi mrzela). Ďakujem chlapcom za reprezentáciu klubu a rodičom za podporu a pomoc pri zabezpečení prepravy.

Prípravka - U11

Halový turnaj Stropkov 9.2.2019

Zúčastnene tímy:

MŠK Tesla Stropkov U11
MŠK Tesla Stropkov U12
FŠ Safi Prešov U11
TJ Sokol Ľubotice U11

Vyjadrenie trénera R. Németha po turnaji:

Stropkovčania zorganizovali turnaj na výbornej úrovni aj napriek nízkemu počtu zúčastnených tímov. Každý s každým si odohral po dva stretnutia v hracom čase 20min takže sme si z chuti zabehali a každý hráč dostal dostatok hracieho času predviesť svoje nadobudnuté schopnosti. V konečnom zúčtovaní sme si odniesli sympatické 4.miesto, diplom, pohár a pamätné medaile.

Prípravka - U10

Halový turnaj Stropkov 10.2.2019

Stropkov - Ľubotice 6:2  G: Frimer 2
Safi - Ľubotice 2:3  G: Frimer,Sabol,Potocky