KONEČNÁ TABUĽKA STRELCOV

24-06-2022

23.06.2022
V ZÁPASE POSLEDNÉHO KOLA V STAREJ ĽUBOVNI SA DO STRELECKEJ LISTINY ZAPÍSALI DVAJA NAŠI FUTBALISTI.
KONEČNÁ TABUĽKA STRELCOV ŠTVRTEJ LIGY SEVER PO TRIDSIATOM KOLE
Výsledky 30.kola IV. ligy Sever VsFZ:
Výsledky 30.kola IV.ligy Sever VsFZ:
Marhaň – Demjata 1:0, Spišská Belá – Kežmarok 0:4, Bardejovská Nová Ves – Soľ 7:1, Sabinov – Belá nad Cirochou 2:0, Medzilaborce – Záhradné 1:0, Župčany – Nižný Hrušov 3:1, Gerlachov - Veľký Šariš 3:5 a Stará Ľubovňa – Ľubotice 2:2.
V poslednom pätnástom jarnom kole sa strelecky presadili opäť dvaja naši futbalisti. V Starej Ľubovni na 1:2 znižoval po technickej strele Kevin Peter Čekan a stal sa tak spolu s Tomášom Lopáčkom najlepším strelcom nášho mužstva v súťažnom ročníku štvrtej ligy sever 2021/22. Vyrovnávajúci gól na 2:2 strelil slovenský reprezentant v malom futbale Tomáš Mikluš.
Všetko dôležité zo stretnutia posledného kola si môžete pozrieť aj v zostrihu zo zápasu.
V záverečnom tridsiatom kole padlo do sietí brankárov bohatých tridsať dva gólov. Najviac ich videli diváci v Bardejovskej Novej Vsi a v Gerlachove až po osem.
Hetrikom počas prvého polčasu v Gerlachove sa blysol Matúš Varga (Veľký Šariš),
Po dva góly si minulú nedeľu na svoje strelecké konto pripísali štyria úspešní strelci, Marko Lukáč (Bardejovská Nová Ves), Aleksandar Sošič (Gerlachov), Adam Matalík (Kežmarok) a Rudolf Beliš (Župčany).
Konečné poradie v tabuľke strelcov IV.ligy Sever VsFZ po 30.kole:
Vďaka dvom gólom do siete Soli sa na čelo tabuľky strelcov štvrtej ligy sever dostal k Filipovi Serečinovi (Stará Ľubovňa) aj Marko Lukáč (Bardejov ská Nová Ves). Obaja si na svoje strelecké konte pripísali skvelých 30 gólov, čo je priemer jeden strelený gól na jeden zápas.
Na bronzovej tretej priečke je najlepší strelec Gerlachova Róbert Stachura, ktorý zaťažil kontá súperových brankárov dvadsaťpäťkrát.
Na štvrtom mieste je jeho klubový kolega Alexandar Stošič (Záhradné 9, Gerlachov 9), spolu s Kristiánom Tináthom (Stará Ľubovňa), obaja prepisovali strelecké tabuľky osemnásťkrát.
Na šieste miesto sa zásluhou hetriku v Gerlachove prepracoval najlepší strelec Veľkého Šariša Matuš Varga, autor sedemnástich presných zásahov. Delené siedme miesto obsadili šestnásť góloví Adam Matalík(Kežmarok) a Róbert Lapoš (Stará Ľubovňa).
Na deviatom mieste je Eduard Šimko (Veľký Šariš), s pätnástimi gólovými zápismi.
Prvú desiatku kanonierov štvrtej ligy sever uzatvára trinásť gólová dvojica v Lukáš Eliáš (Záhradné) a Lukáš Tóth (Stará Ľubovňa).
Dvanástu priečku obsadil Radoslav Elizeuš (Veľký Šariš), zaroveň aj autor dvanástich gólov.
V šestici futbalistov na delenom trinástom mieste nájdeme už aj dvoch našich najlepších strtelcov Kevina Petra Čekana a Tomáša Lopáčka. Okrem nich sú v nej ešte aj Adam Gduľa (Bardejovská Nová Ves), Stanislav Šesták (Demjata), Pavol Fejerčák (Kežmarok) a Patrik Kolpak (Sabinov) a ktorí svojim súperom nastrieľali rovnako po jedenásť gólov.
Na delenom devätnástom mieste sú traja desaťgóloví strelci, Dávid Kyšeľa (Gerlachov), Jakub Bandoľa (Soľ) a ešte aj Miroslav Král (Ľubotice 8, Sabinov 2).
Nasledujú traja deväťgóloví strelci na delenom dvadsiatom druhom mieste v tomto zložení, Matúš Horský (Nižný Hrušov), Jozef Vranko (obaja Sabinov) a Rastislav Švec (Stará Ľubovňa).
Na delenom dvadsiatom piatom mieste je trojica osemgólových strelecov, náš tretí najlepší strelec Martin Hudák, Vladimír Gavula (Medzilaborce) a Roman Miženko (Veľký Šariš),
Na delenom dvadsiatom ôsmom mieste je až osem štvrtoligových zakončovateľov, Šimon Stachura (Bardejovská Nová Ves), Marián Pčola (Belá nad Cirochou), Patrik Grega (Kežmarok), bývalý hráč Kežmarku Olexij Miljutin, ktorý pôsobí už v Lehote pod Vtáčnikom), Miroslav Porvazník (Medzilaborce), Milan Vranko (Sabinov), Jakub Luterančík (Ľubotice 3, Záhradné 4) a ešte aj Daniel Pončák (Župčany), keď každý z nich bol úspešný sedemkrát.
Šesť gólov znamenali desiati hráči a sú to, Ľubomír Aslan Ravlikovskij (Gerlachov), Patrik Lajčák a Adam Pirhala (obaja Kežmarok), Ľuboslav Pankovčin (Medzilaborce), Michal Kotľar (Nižný Hrušov), Branislav Gallik (Spišská Belá), Marek Jaworek a Lukáš Prusák (obaja Záhradné), Rudlof Beliš (Župčany) a Hiroiashu Koshi (Župčany 2, Záhradné 4).
Nasledujú desiati päťgóloví strelci, Samuel Sopko, František Šott (obaja Bardejovská Nová Ves), Damián Kendra (Demjata), Slavomír Kica (Gerlachov), Arben Hazrolli (Kežmarok), Maroš Čeremeta, Tomáš Štec (obaja Medzilaborce), Michal Palko (Nižný Hrušov), Branislav Ihnát (Soľ) a Richard Pavol Vantruba (Veľký Šariš)
Devätnásť futbalistov má na svojom konte štyri góly a sú nimi Jakub Konkoľ (Bardejovská Nová Ves), Samuel Holovka (Belá nad Cirochou), Lukáš Valíček (Demjata), Simon Kristan (Kežmarok), dvaja naši strelci Daniel Fertáľ a Patrik Hudák, Tomáš Kiseľ a Stanislav Pankúch (obaja Marhaň), až štyria hráči Medzilaboriec Tomáš Chripák, Daniel Krajník, Róbert Potoma a Jakub Tarča, Marek Dobranský (Nižný Hrušov), Matúš Stropkay (Sabinov), trojica hráčov Spišskej Belej, Matej Janči, Ľubomír Makovský a Aurel Strišovský, Michal Varga (Veľký Šariš) a Erik Stach (obaja Záhradné).
Tri góly sa podarilo streliť dvadsiatim dvom futbalistom štvrtej ligy sever, medzi nimi je aj náš Tomáš Mikluš.
Najlepšou ofenzívou disponujú mužstvá Starej Ľubovne (107 gólov), Bardejovskej Novej Vsi (70), Kežmarku (68) a Veľkého Šariša (68), Ľubotíc (63) a Gerlachova (63), Medzilaboriec (60) a (Záhradného (55).
Najmenej sa v streľbe darilo hráčom Marhane a Belej nad Cirochou (25 gólov) a Soli (29).