17.06.2022
TABUĽKA JARNEJ ČASTI ŠTVRTEJ LIGY SEVER
TJ SOKOL ĽUBOTICE TRETÍM NAJLEPŠÍM MUŽSTVOM JARNEJ ČASTI
TJ Sokol Ľubotice, súťažný ročník 2021/22, po 29.kole
Pre zaujímavosť Vám ponúkam tabuľku s jarnou bilanciou mužstiev IV.ligy Sever VsFZ. Všetky mužstvá štvrtej ligy sever odohrali na jar 2022, už po štrnásť súťažných stretnutí.
Naše mužstvo v Nižnom Hrušove malo po prvom polčase trojgólový náskok, nakoniec sa však zápas skončil remízou 3:3. V prvej tretine stretnutiu sme strelili tri góly, ale domáci tím priebehu dvadsiatich minút druhého polčasu skóre vyrovnal. Zverenci trénera Ľuboša Belejíka si tak pripísali na svoje konto iba jeden ale veľmi dôležitý bod, ktorý tak zabezpečil nášmu mužstvu už pred posledným kolom konečné tretie miesto v tabuľke štvrtej ligy sever. Toto výborné umiestnenie nám ako som spomínal už pred týždňom, v predstihu zabezpečilo postup do novej súťaže Majstrovstiev regiónu – štvrtej ligy východ.
V odvetnej časti sme sa v tabuľke jarnej formy na výbornom treťom mieste, iba o skóre za druhým Sabinovom a najlepším mužstvom jarnej časti Starou Ľubovňou.
V celkovej tabuľke štvrtej ligy sever sme rovnako na treťom mieste, za už postupujúcou vedúcou dvojicou Stará Ľubovňa a Gerlachov.
Jarné výsledky TJ Sokol Ľubotice:
Veľký Šariš vonku 1:2, Kežmarok doma 2:0, Belá nad Cirochou vonku 1:0, Soľ doma 2:1, Bardejovská Nová Ves vonku 4:2, Sabinov doma 1:4, Spišská Belá vonku 2:3, Gerlachov doma 2:1, Marhaň vonku 3:0, Župčany vonku 2:1, Medzilaborce doma 4:0 a Demjata vonku 3:0, Záhradné doma 4:2, Nižný Hrušov vonku 3:3.
Po šiestich víťazstvách v sérii, z toho boli tri na domácej pôde a tri na ihriskách našich súperov sme po prvej jarnej remíze, získali ďalší plusový bod z ihriska súpera. Sokoli tak majú na svojom konte v celkovej tabuľke pravdy už dvanásť plusových bodov a sú v nej priebežne na štvrtom mieste za Starou Ľubovňou (+24), Gerlachovom (+19) a Sabinovom (+14).
Výsledky 29.kola IV.ligy Sever VsFZ:
nedeľa 19.06.2022 o 17.00 h.: Marhaň – Soľ 0:1, Bardejovská Nová Ves - Belá nad Cirochou 6:0, Kežmarok – Sabinov 1:0, Veľký Šariš – Spišská Belá, 2:0 Stará Ľubovňa – Gerlachov 3:1, Záhradné – Župčany 4:0, Demjata – Medzilaborce 1:3 a Nižný Hrušov – Ľubotice 3:3.