BILANCIA MUŽSTVA DOSPELÝCH PO TRINÁSTOM KOLE
TJ Sokol Ľubotice, súťažný ročník 2021/22
IV.liga Sever VsFZ, 13.kolo,
ŠK ZÁHRADNÉ - TJ SOKOL ĽUBOTICE 2:1 (1:0)
Komentár k zápasu:
Ťažko sa to už vysvetľuje, ale zase sme umreli na krásu.
Futbal nie je krasokorčuľovanie a kladný a pozitívny umelecký dojem z hry, nie je preto rozhodujúci. Konečný výsledok a bodový zisk zabezpečujú góly v sieti súpera...
Opäť ani jednému nášmu hráčovi nemožno uprieť snahu, futbalový kumšt, nasadenie, či bojovnosť. Držanie lopty v prvom polčase, to bola naša absolútna prevaha a na percentá tak 85 - 15.
Záhradné sa dostalo vážne za prvých štyridsať päť minút k našej bránke trikrát. Prvý úder sme vyriešili, druhý to už bola poriadna skrumáž a so šťastím a zásluhou Michala Michňáka gól ešte nepadol. Na tretí pokus to už domácim vyšlo, keď naša obrana zmrzla a Lukáš Eliáš pohodlne ponúknutú loptu posunul do siete. Naši hráči si prihrávali, točili hru z ľava doprava, pozbierali skoro všetky lopty, individuálne mali súpera na lopatkách, vo všetkých herných činnostiach dominovali. Všetko sa však odohrávalo zväčša iba mimo šestnástky, aktivita na brankára bola minimálna, akurát jedna strela z priameho kopu išla nad a Kevinova tesne vedľa. Zdá sa mi, že Samo Kuchár ešte jednu chytil do koša a to bolo z našej strany všetko.
V druhej časti hry naša prevaha už nebola až taká výrazná výrazná, no boli sme aj v nej opäť tým lepším mužstvom.
Miro Král zaznamenal svoj tretí neuznaný gól v sérii po dvoch proti Demjate. Stál som na ofsajdovej línii, prepáč mi Erik, ale nemal si to zakývať, lebo ofsajd to absolútne nebol. Frustráciu z mnohých herných nezdarov a nepremenených príležitostí nezniesol už Kevin a išiel dole do kabíny, po expresívnom výraze. V oslabení o desiatich, sme sa pustili do súpera ešte s väčším odhodlaním. Striedajúci hráči nám napokon zariadili túžobne očakávané vyrovnanie. Daniel Fertaľ vyrobil štandardku a Jakub Luterančík krásne hlavou, umiestnil loptu do siete.
Do konca zápasu zostávalo ešte desať minút a dalo sa určite toto stretnutie ešte aj vyhrať. Nepochopiteľne ako cez kopirák, nás však Lukáš Eliáš v poslednej minúte úplne zarezal.