Rozhovor s trénerom mladšieho dorastu D. Aštarym

20-09-2019

Mladší dorast TJ Sokol Ľubotice pod vašim vedením ostáva nezdolaným aj po 9.kole 3.ligy mladšieho dorastu VsFz. Vládne spokojnosť s doterajším priebehom sezóny?
V úvode sezóny sme sa pomalšie rozbiehali. Sezóna sa začala pomerne skoro a mnoho chlapcov sme mali po dovolenkách. Posledný mesiac už trénujeme pokope a myslím si, že je to cítiť aj na ihrisku. Spokojnosť vládne s tým, že sa zlepšujeme v hre s loptou aj v hre bez lopty. Oproti začiatku sezóny sme urobili určite nejaký krok dopredu. Nedostatkov je však pomerne dosť, takže tých krokov k lepšiemu nás čaká ešte veľa. Byť nezdolaným nás síce teší, ale čaká nás veľa práce. Na ihrisku chceme byť dominantnejší.

V úvode sezóny ste si viackrát pomáhali staršími žiakmi, je už káder stabilizovaný alebo vás ešte niekde "tlačí topánka"?
Som veľmi vďačný za spoluprácu s trénermi U15, úvod sezóny sme zvládli aj s pomocou starších žiakov. A musím zdôrazniť, že plnohodnotne zastúpili chýbajúcich hráčov, čo len dokazuje kvalitnú robotu mládeže v tomto klube. Káder tvorí 16 hráčov, z toho je jeden brankár. Práve na tomto poste nás tlačí topánka, keďže vinou choroby, či zranenia nám brankár odchytal len 3 z 9 zápasov. Káder je síce užší, no chlapci majú väčšiu minutáž.

V posledných týždňoch ste mali nabitý program, keď ste hrali systémom streda-sobota. Bolo náročné zvládnuť to fyzicky aj psychicky?
Šnúru zápasov sme víťazne zvládli, v kabíne preto vládla po psychickej stránke pohoda. Objavili sa však prvé zranenia, dokopy máme 4 zranených hráčov. Uvidíme, ako na tom budú najbližšie dni.

Už najbližšiu sobotu vás čaká nepríjemný súper zo Svidníka na jeho pôde (3.), s čím pôjdete do tohto zápasu?
Do každého zápasu ideme s tým, že chceme podať kvalitný výkon a vyhrať. Inak tomu nebude ani vo Svidníku.

Počas leta nastali v našom klube viaceré trénerske zmeny, jednou z nich bol aj váš príchod do klubu. Ako sa to celé "upieklo" a ako sa vám zatiaľ páči v našom klube?
Upieklo sa to veľmi rýchlo. Koncom minulej sezóny mi prišla od predstaviteľov Sokola ponuka trénovať U17. Veľa ľudí tu poznám, nešiel som do úplne neznámeho prostredia. Dlho som neváhal, uvítal som zmenu pôsobiska i zmenu vekovej kategórie. Po dvoch mesiacoch musím konštatovať, že som urobil dobrý krok. V klube som spokojný, páči sa mi filozofia, ktorá je pri mládeži nastolená. Verím, že svojou troškou prispejem k výchove ďalších talentov v tomto klube.