1.9.2019 o 15.30

TJ SOKOL ĽUBOTICE - TJ DRUŽSTEVNÍK ŽUPČANY  2:2 (2:0)

G: M. Hudák, P. Hudák

Hodnotenie trénera Ľ. Zlatohlavého:

Musím na úvod hneď povedať, že sme odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme plnili všetky veci ktoré sme v kabíne si rozobrali a pripravili, a na ihrisku nám to vyšlo ako sme si povedali. Hrali sme koncentrovane, kombinačne, pohyb na ihrisku, výmena miest, práca s loptou pod tlakom, rýchli prechod do útočnej fázy to bol náš silný prvý polčas kde sme si vypracovali vedenie 2:0. Prvý gól výborná strela Tomáša Lopáčeka z 25 metrov skončila na žrdi a Martin Hudák odrazenú loptu poslal do brány. Druhý gól padol po vynikajúcej prihrávke Šimona Halusku za obranu, kde našiel Patrika Hudáka ktorý ukážkovo si prebral loptu na hruď a poslal nás do vedenia 2:0. Súpera sme držali na dištanc, kontrolovali sme hru len škoda že sme nepridali ešte jeden gól lebo šance na to boli. V polčasovej prestávke som upozorňoval na to, že stav je 0:0 a nemôžeme lietať v oblakoch a myslieť si že je po zápase. Bohužiaľ slová ostali v kabíne a to čo sa dialo na ihrisku bola jedna veľká katastrofa. Súper prebral všetku hru pod svoju kontrolu a vyzerali sme na ihrisku ako štatisti. Tak pristúpiť k svojim povinnostiam na ihrisku ako sme ukázali je pod úroveň a hazardovanie s menom klubu. Som veľmi sklamaný, lebo mojich chlapcov som tak slabo nevidel zahrať. Dodnes hľadám príčinu nášho zlyhania, lebo nebol dôvod na to aby sme takto odohrali 2.polčas. Na druhej strane som rád, že tento zápas sme neprehrali a aj bod z tohto zápasu beriem, lebo nič iné si ani za 2.polčas nezaslúžime. Súper ukázal skúsenosť a silu vo svojom kádri a za druhý polčas si vezie zaslúžený bod. Myslím si, že máme o čom premýšľať a táto facka ktorú sme dostali, dúfam že padne na úrodnú pôdu a začneme ešte viac pracovať na sebe a na sile kolektivu (kabíny).

B mužstvo dospelí

6. LIGA 3b DOSPELÍ ObFZ PREŠOV 5.KOLO

TJ SOKOL ŠARIŠSKÉ SOKOLOVCE - TJ SOKOL ĽUBOTICE B  1:3 (0:2)

G: Palša 3

Hodnotenie trénera J. Komku:

Ľahko sa hodnotia zápasy, v ktorých mužstvo vyhraje, podali sme zodpovedný a spoľahlivý výkon, ako v obrane na čele s brankárom, tak aj ostatný obrancovia, stredová formácia bola v pohybe a jej snaha sa podpísala pod finálne prihrávky pri góloch a v neposlednom rade výkon útoku, ktorý dokázal sa trikrát presadiť. Skúsený hráči sú oprou pre mladých a Tý sa snažia byť tiež užitočný pre mužstvo, trochu sa mi zdalo, že domáce mužstvo nás trochu podcenilo a následne za stavu dva nula už bolo neskoro, hoci hneď na začiatku druhého polčasu znížili na rozdiel gólu, opäť sme sa po chvíli otriasli a tretí gól už bol definitívnou poistkou. Pochvalapetrí všetkým hráčom mužstva za zodpovedný výkon, verím že aj nadaľej budeme podávať stabilné výkony, ktoré prinesú spokojnosť. Mužstvo postupne nachádza svoju tvár.

U19

III.LIGA VÝCHOD STARŠÍ DORAST 2. KOLO

28.8.2019 o 15.00

TJ SOKOL ĽUBOTICE - KAC JEDNOTA KOŠICE  6:0 (0:0)

G: Honz, Šoltis, Babinčák,Uhrin, Šellong 2

Hodnotenie trénera M. Oriňaka:

V zápase sme herne výrazne dominovali celých 90 minút. Súper sa počas celého zápasu dostal k našej bránke iba dvakrát, avšak v oboch prípadoch tomu predchádzali naše individuálne chyby a straty lopty. V prvom polčase sa nám nepodarilo streliť gól, aj napriek obrovským šanciam, keď hráči Košíc päťkrát vykopávali loptu z bránkovej čiary. V druhom polčase sme niekoľkým hráčom zmenili posty a naďalej sme pokračovali v drvivom tlaku, z ktorého sa nám podarilo streliť šesť gólov, no okrem toho sme opäť zahodili veľa šancí. Čo sa týka hry, ťažko hodnotiť tento zápas, keďže sa vkuse hralo na polovici Košíc a súpera sme v podstate do ničoho nepustili. Stále platí, že zahadzujeme veľa vyložených gólových šancí. V podstate hráčom môžem vyčítať len to, keďže futbalovo súpera výrazne prevýšili. Okrem toho musíme popracovať na koncentrácii, pretože u niektorých hráčov badať chvíľkové výpadky koncentrácie a podcenenie niektorých situácii v zápase. Od hráčov vyžadujem, aby boli 100 %-tne koncentrovaní počas celých 90 minút. S výsledkom sme spokojní, stále sme bez straty bodu a už sa sústredíme na najbližší náročný program, keďže nás čakajú 4 zápasy v priebehu 11 dní.

U17

III.LIGA VÝCHOD MLADŠÍ DORAST 2. KOLO

28.8.2019 o 17.15

TJ SOKOL ĽUBOTICE - KAC JEDNOTA KOŠICE  5:0 (3:0)

G: Šoltés 2, J. Krištof, Sumilas, Ivanič

Hodnotenie trénera D. Aštaryho:

Do zápasu sme vstúpili aktívne. Najmä naša hra po strate lopty bola výborná, rýchlou reakciou hráčov sa nám darilo získavať lopty hneď na svoje kopačky. Aj vďaka tomu sme sa dostali do niekoľkých šancí, v prvom polčase sme ich premenili hneď tri. Prvý polčas sme pôsobili kompaktne a zaslúžene vyhrávali. Druhý polčas som chlapcov nabádal, aby zbytočne netratili lopty, hrali jednoducho, s malým počtom dotykov. Pri zakladaní útoku sa nám to aj darilo, no v strede poľa sme sa nechali uniesť a začali voziť lopty, šli do situácií 1:1, 1:2, namiesto toho, aby sme si zahrali so súperom bago. Dôkaz ako to má fungovať ponúkla jednoduchá narážačka pred štvrtým gólom. Takýchto jednoduchých herných kombinácií mohlo byť viac a výsledok by bol výraznejší. Očakávam inú hru za takého stavu. Chlapci však podali podstatne lepší výkon ako naposledy v Košiciach a zaslúžene získali 3 body.

U15

II.LIGA STARŠÍ ŽIACI U15 SK.B 2.KOLO
31.8.2019 o 10.00

FK ŠIROKÉ - TJ SOKOL ĽUBOTICE  0:9 (0:5)

G: Sakala 3, Juščák 3, Lipovský, Valíček, Baran

Hodnotenie trénera O. Jakubeka:

V druhom kole sme cestovali k súperovi do Širokého. Výsledok hovorí za všetko. Boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach a odmenou nám bolo 9 pekných gólov. Najviac ma teší ze chlapci zvládali po strate lopty rýchlo prepínať do defenzívy a po zisku do ofenzívy. Najviac ma mrzí a štve finálna fáza, kde sme boli v mnohých prípadoch až príliš ľahkovážny. Na tom musíme popracovať, pretože nie v každom zápase si dokážeme vytvoriť toľko šancí ako v Širokom. Chlapcom ďakujem za výkon.

5. LIGA ŽIACI ObFZ PREŠOV 3. KOLO

ŠK V OBCI CHMEĽOV - TJ SOKOL ĽUBOTICE  0:16 (0:5)

Hodnotenie asistenta trénera T. Baču:

Pred zápasom sme si povedali čo chceme hrať a som rád že chlapci pokyny ktoré dostali aj plnili. Na ihrisku sme jasne dominovali počas celého zápasu, domáci ohrozili našu bránu len v jednom prípade aj to asi z polovice ihriska. Dokázali sme si v zápase vytvoriť obrovské množstvo šancí, avšak nie všetky riešenia vo finálnej fáze sme zvolili správne. V druhom polčase s narastajúcim skóre a zaslepení možnosťou strelenia gólu, niektorí chalani prestali hrať to čo mali a zbytočne vozili loptu a vybíjali sa v súbojoch.  S výkonom chlapcov najmä v prvom polčase musím byť spokojný, jediným negatívom je azda len veľké množstvo ofsajdových postavení našich krídelníkov. Ďakujem chlapcom za toto víťazstvo a rodičom za podporu.

U13

II.LIGA MLADŠÍ ŽIACI U13 SK.B 2.KOLO
31.8.2019 o 11.45

FK ŠIROKÉ - TJ SOKOL ĽUBOTICE  0:8 (0:0)

Hodnotenie trénera D. Klobušovského:
Na ihrisko súpera sme prišli s cielom pokračovať vo výbornom výkone po domácej vysokej výhre. Hneď od úvodu sme domácim ukázali, že dnes body berieme my. Kombinácie v strede poľa, krídelné akcie, jeden na jeden, spolupráca hráčov na celej ploche ihriska. Jedna šanca striedala druhú, ale aj jedno zahodenie, striedalo to druhé. Osemnásť zakončení v prvom polčase ale neskončilo gólom a preto bol výsledok 0-0!!! Cez prestávku som iba chlapcov upozornil na trpezlivosť, sústredenie a väčší dôraz pri zakončení. To sa hneď v úvode aj uskutočnilo pri prvom útoku, ktorý sme zakončili gólom a potom to už išlo. Naozaj musím pochváliť každého hráča za poctivý výkon a skvelé plnenie si povinností na ihrisku. Som rád, že sa skvelo ujal aj brankár z našej U11 Šimon Girgoško, ktorý skvelo zneškodnil dve veľké príležitosti súpera a udržal nám čisté konto.