25.8.2019 o 16.00

FK SOĽ - TJ SOKOL ĽUBOTICE  2:1 (0:1)

G: M. Hudák

Hodnotenie trénera Ľ. Zlatohlavého:

V nedeľňajšom zápase sme sa predstavili na pôde Soli asi s najmladším mužstvom v súťaži. V základnej zostave bolo 7 chalanov ktorí mali 18-19 rokov a chcem povedať to, že vôbec nebolo cítiť neskúsenosť a som rád že sa chytajú mladý svojej príležitosti. Potrebujú čas ale poctivou prácou a ťažkými zápasmi to bude ešte lepšie a ich výkonnosť bude stúpať a aj sila mužstva.Chceli sme prelomiť smolu z minulých zápasov a konečne bodovať. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom. Kombinovali sme, držali loptu na svojich kopačkách , mali sme veľa vyhratých osobných súbojov, pohybovali sme sa ľahko a súpera sme nepustili do výraznejšej šance. Naopak opäť moje mužstvo išlo na dno svojich síl, hrali sme srdcom ale bohužiaľ opäť individuálne chyby nás pripravili o body. Moje mužstvo vyhrávalo 1:0 po brejkovej situácii 5 na 3, kde v 33.minute hráči vytvorili akciu z ktorej Martin Hudák krásne obaľovanou strelou trafil na 1:0. V druhom polčase samozrejme sme sa snažili hrať čisto v pred 16tkovom priestore, lebo vedeli sme, že v druhom polčase to tu bude horúce a to sa aj potvrdilo. Ale bohužiaľ niektoré faktory boli silnejšie a na ihrisku sa diali veci, ako priame kopy z hranice 16tky , neodpískana čistá malá domov, faul sa pískal len na jednu stranu, samostatný nájazd a odpískaný ofsajd ale nechcem teraz vyplakávať. Ale bohužiaľ bol to spúšťací mechanizmus toho, že hráči začali byť rozladení a spravili sme individuálne chyby z ktorých súper skóroval. Mrzí ma gól na 1:1, lebo zbytočne sme ponúkli loptu súperovi a ten nás nekompromisne trestal. A nehovoriac opäť gól na 2:1 zo štandardnej situácie, kde nedisciplinovanosťou a nepokrytím priestoru sme inkasovali. Napriek prehre sme nespravili hanbu, práve naopak, títo mladí chalani ukázali že vedia hrať futbal a to ma teší. Všetci sme smutní že sme nebodovali, ale ideme ďalej, súťaž je dlhá a veríme že čoskoro body prídu a aj víťazstva lebo na tréningoch tvrdo pracujeme.

B mužstvo dospelí

6. LIGA 3b DOSPELÍ ObFZ PREŠOV 4.KOLO

TJ SOKOL ĽUBOTICE B - FK GREGOROVCE  4:0 (0:0)

G: Kačmár 2, Lukošík, Tomáš

Hodnotenie trénera J. Komku:

Vysoké teploty ovplyvnili priebeh zápasu, domáce mužstvo aj napriek tomu od samého začiatku chcelo vyhrať, boli sme aktívny a túžba po góle sa v prvom polčase nenaplnila, hoci bolo zopár šancí na skórovanie. V druhom polčase sme sa už presadili aj gólovo a naša snaha bola odmenená. Mužstvo si za predvedenú hru a hlavne vynaloženú snahu zaslúži pochvalu, že aj v tak vysokých teplotách sme dokázali aktivnou hrou prekonať súpera. Veľmi ma teší útočná snaha, hrať ofenzívny futbal, na ktorý sa dá pozerať.

U19

III.LIGA VÝCHOD STARŠÍ DORAST 6. KOLO

24.8.2019 o 10.00

TJ SOKOL ĽUBOTICE - MFK ROŽŇAVA

Zápas sa odohrá v náhradnom termíne 4.9.2019 ( Rožňava na zápas nevycestovala).

25.8.2019 o 10.00

TJ SOKOL ĽUBOTICE - OFK TATRAN KRAČÚNOVCE  7:0 (0:0)

G: Sakala 3, S. Foriš, Juščák, Lipovský, Valiček

Hodnotenie trénera M. Procházku:
Nebol by som ďaleko od pravdy, že v 2 .lige žiakov sme na tento zápas postavili asi to najlepšie čo môže táto kategória ponúknuť. Od úvodu sme si vypracovali kopec šancí, ktoré hráči nezvládali premeniť. Hlavnú príčinu vidíme v nervozite, v hlavách sa u týchto detí odohráva boj, ktorý prelomí azda až vyšší vek, resp. skúsenosti. Hostia nám na bránku za celý zápas nevystrelili, ich hra bola založená na bránení, čo im v prvom polčase aj vyšlo. My sme hráčov cez polčas len ukľudnili, bez tlaku bez emócii sa vysvetlili veci ako nato. Slová že sa to musí zlomiť mali dodať hráčom odvahu a vyzvali sme aby individuality na ihrisku niečo konečne vzali na seba, pretože to môže pomôcť družstvu. Tak sa aj stalo a po prvom góle sme už lietali , chceli sme byť všade. Niektoré krásne kombinácie stáli za to a odmena vo forme potlesku po zápase od rodičov a známych bola pre hráčov odmenou. Napriek tomu sme mali problémy v systéme či predfinálnou fázou na ktorej budeme pracovať. Najviac ma potešil výkon Foriša, resp Valíčka či Lipovského na ktorých je vidno, že už v minulej sezóne v tejto kategórii hrali. Dôležite je nikto nás nesklamal a každý si tento zápas užil. Chceme poďakovať za podporu v týchto troch po sebe idúcich zápasoch všetkým rodičom a naším fanúšikom, že sú s nami a je ich aj počuť.

5. LIGA ŽIACI ObFZ PREŠOV 1. KOLO
22.8.2019 o 16.30

FK DEMJATA - TJ SOKOL ĽUBOTICE  0:21 (0:9)

Zápasy v okrese majú slúžiť predovšetkým pre mladých chlapcov, ktorí potrebujú hrať. Tento model sme zvoli aj preto , že je dostatok hráčov a prácu v tréningovom procese musíme spoločne vygradovať v zápasoch. Je až neuveriteľné aký dokáže byť rozdiel vo fyzickom vývine chlapcov v tejto kategórii, keď rok môže znamenať +-20 kg alebo +- 30 cm. V zápase sme dominovali ako hovorí výsledok, hráči si vyskúšali rôzne varianty ofenzívy či zakončenia. Napriek vysokému výsledku stále naháňali súpera a boli dostatočne motivovaní. Mať domáce prostredie na súperom ihrisku a za sebou silnú rodičovskú podporu poteší aj hráčov.

5. LIGA ŽIACI ObFZ PREŠOV 2. KOLO
24.8.2019 o 15.00

TJ SOKOL ĽUBOTICE - FK PETROVANY  15:0 (6:0)

Hostia nás prekvapili v tomto zápase azda len tým, že prišli 25 minút pre jeho začiatkom a tým, že mali 19 hráčov. Oproti zápasu v Demjate sme použili menej hráčov, ale napriek tomu sme na hlavnom ihrisku v Ľuboticiach hrali veľmi pekný futbal. Zase sme použili aj iných hráčov, aby sme rozložili sily, keďže nemáme také počty. Dôvod je hlavne pre končiace prázdniny. Postupne veríme že sa do procesu zapoja všetci čo chcú hrať za náš klub. Niektorí hráči dostali vyššiu porciu času, aby sa mohli zlepšovať ako Cina, Polohár, Klobušovský, T.Foriš a všetci spoločne budeme pracovať na zlepšení všetkých činností hráčov v tejto kategórii. Ďakujeme za podporu.

U13

II.LIGA MLADŠÍ ŽIACI U13 SK.B 1.KOLO
25.8.2019 o 11.45

TJ SOKOL ĽUBOTICE - OFK TATRAN KRAČÚNOVCE  22:0 (13:0)

Hodnotenie trénera D. Klobušovského:
Výsledok vraví za všetko. Dominovali sme úplne vo všetkých herných činnostiach a chlapci si schuti zahrali futbal. Čo ma veľmi teší je fakt, že napriek slabšiemu súperovi chalani plnili dopredu nastavené taktické pokyny a nedochádzalo k nejakému podceneniu, prípadnému uspokojeniu. Išli do toho naplno a nevidel som vôbec žiadne náznaky sebeckosti. Chválim, no určite nepoľavíme a je ešte veľmi veľa práce na zlepšovaní sa.