O. Jakubek: „Očakávam zlepšenie finálnej fázy a väčšiu efektivitu.“

28-03-2019

Po jesennej časti vám patrí v tabuľke pozícia lídra, podľa všetkého vládne spokojnosť alebo je to inak ?

Čo sa týka postavenia v tabuľke, tak vládne u nás spokojnosť. V jesennej časti som bol najviac spokojný s nasadením hráčov v jednotlivých zápasoch, plnením taktických pokynov a v defenzíve. Horšie to už bolo s útočnou fázou, Dali sme len 27 gólov v 13tich súťažných zápasoch, očakávam zlepšenie finálnej fázy a väčšiu efektivitu ofenzívnych hráčov.

Splnila zimná príprava vaše predstavy, načo ste sa zamerali najviac ?

Určite áno, trénovali sme 2x v týždni v telocvični prakticky od novembra. Na sviatky mali chlapci 3 týždne voľno. Prípravu sme začali začiatkom januára, kedy sme trénovali prevažne v telocvični. Venovali sme sa hlavne silovej a kondičnej stránke. Chlapci odovzdali na každom tréningu 100%, takže s prístupom k zimnej príprave som spokojný.

Aj v kategórii žiakov dochádza k posunom hráčov, nastali nejaké zmeny v kádri ?

Áno nastali nejaké zmeny. Vrátil sa Tadeáš Zvánovec, ktorý pôsobil v Trnkove. Získali sme na hosťovanie Samuela Jureka z Futbalovej Akadémie Tatrana Prešov, ďalej sme získali Stephana Grogana, a Samuela Fertaľa. Spomínaní hráči majú veľkú perspektívu a myslím si, že zvýšia konkurenciu na jednotlivých postoch.

Tak to vyzerá že vašim najväčším súperom v boji o 1. miesto bude FAMT Prešov, doma ste ich zdolali na jeseň 2:0 čo očakávate pred odvetou ?

Výborný zápas. Plný krásnych futbalových momentov a veľa gólov( v súperovej bráne).

Je to takmer 10 rokov čo ste ako starší žiak vyhrali 2.ligu s vašimi spoluhráčmi v Ľuboticiach, je vašim cieľom to napodobniť teraz ako tréner ?

Bolo by veľmi pekné si to zopakovať ako tréner. Ale to našim hlavným cieľom nie je. Náš hlavný cieľ je správny rozvoj jednotlivých hráčov po fyzickej, technickej, taktickej a mentálnej stránke. To je to najdôležitejšie. Čo sa týka nejakého výsledkového cieľa, tak samozrejme, že chceme vyhrávať, chlapci a ja sme víťazné typy, takže v každom zápase chceme vyhrať.