M. Procházka: Starší dorast na poslednú chvíľu výrazne posilnil

01-02-2019

Opýtali sme sa trénera Mareka Procházku na doplnenie kádra U19 do jarnej časti a ako je spokojný v príprave na jarnú časť.

Kde Vás tlačila topánka, alebo Váš herný prejav brzdila efektivita?

Chlapci robili v ofenzíve málo, doslova boli neustále pod tlakom, či od spoluhráčov a možno som na nich tlačil dosť aj ja. Útočník musí mať istú produktivitu, tá nebola a preto v tomto smere nemáme strelca. Naši útočníci dali po jednom góle. Hľadal som vhodné doplnenie a zvýšenie konkurencie, čo sa mi napokon aj podarilo. Verím, že sa k ním pripoja aj naši ofenzívni hráči a spolu to pôjde lepšie. Najväčšou oporou je a bude Patrik Hudák, ktorý až na „jeden a pol“ zápasu patril absolútne medzi najlepších hráčov. V závere na poslednú chvíľu došiel do klubu Elizeuš, ktorý nám výrazne pomohol postúpiť do top 10.

A čo ostaní hráči boli nejaké prekvapenia, či naopak sklamania, poprípade ako týchto hráčov zlepšiť?

Napíšem to takto, že boli hráči, ktorí nesklamali ako Marton, Bochnovič, Hudák, ale aj takí, ktorí boli ako na hojdačke. V podstate nesklamal nejako nikto, každý sa snažil asi tak ako nato kvalitou mal. Skoro každý hráč mal výbuchy a zlepšiť sa môžu iba tak, že si musia siahnuť na dno svojich síl. Isť cez zuby a bolesť, a to je o ochote a tréningovej dochádzke. Tak ako sme mali problémy pre sezónou na brankárskom poste tak toto sa ukázalo ako vyriešené obaja brankári si svoje miesto zastali.

Sú nejakí hráči, ktorí sa môžu objavovať aj pri A mužoch?

Je ich dosť, kopec hráčov nato čaká a klopú na dvere. Hudák , Kipikaša, Palša majú už štarty v ligových zápasoch, prídu ďalší... Mužský futbal už skúsili Duháň, Figura, Romovčík. Určite teraz nebudeme nasilu tlačiť hráčov do áčka, skôr ich chceme čo najlepšie pripraviť, aby v lete boli vhodným doplnením a posilnením mužov.

Kto príde teda do kabíny?

Tak poporiadku ako prvý k nám prichádza Tadeáš Káňa, ktorý ma presvedčil na prvom tréningu a to aj z dôvodu, že sa jedná o hráča ročníka 2001 a teda môže pomôcť hlavne na ďalšiu sezónu. Ide skôr o stredového hráča, kde je dnes silná konkurencia /Babinčák, Bochnovič, Elizeuš, Kipikaša ale aj iní.../, preto sa teším ako sa popasuje s touto výzvou. Osobne si myslím, že sa môže výkonnostne za tých pár mesiacov výrazne zlepšiť, ostané je na ňom.

Druhým je Miloš Hreško, stredový útočník, ktorý u nás už hrával a jeho rozhodnutie ma veľmi potešilo. Rozhodol sa vrátiť k svojím spoluhráčom a tak dokončí svoju kategóriu v klube kde pôsobil. Od neho sa očakáva produktivita, ma dobrý výber miesta a je to útočník, ktorý vie hlavičkovať. Verím, že jeho príchodom ožijeme.

Posledné prekvapenie na záver... Tomáš Štefánik na poslednú chvíľu opúšťa Tatran Prešov a prichádza na miesto kde už hrával a veľmi sa mu tu darilo. V Ľuboticiach si urobil dobré meno a na poslednú chvíľu sa mi ozval. Rýchly priebojný ofenzívny hráč, ktorý chce vždy vyhrať, snaží sa robiť preto všetko a verím, že aj jeho vôľové vlastnosti dokážu stiahnuť ostatných spoluhráčov.

S družstvom trénuje ešte aj Marcel Kačur, nad ktorým sa rozhodneme tesne pred ukončením termínu, hlavne z dôvodu , že ho potrebujem vidieť v zápasoch.

Ako prebieha príprava a aké sú ciele?

Dobrá otázka..., ľahká odpoveď, skromne a smutne! Budeme to doháňať v prípravných zápasoch, lebo terén či umelá plocha nás dosť limituje. Smutne preto, lebo máme aj prsknuté zápästie , kedy sa Kubo Babinčák pošmykol na „ľade“ umelej trávy, ale u neho nemám obavu, jeho chuť a hlad po futbale bude obrovská. Cieľ je skončiť do 7. miesta a samozrejme vyššie, hoci naša strata na vyššie priečky je už vysoká. Nič nebude ľahké, bude to boj a v prvom rade si to musia uvedomiť hráči. Ja sa hlavne teším na teplejšie počasie, kde sa dá v našich podmienkach rozvíjať všetko.

Slovo dostali aj novici Tadeáš Káňa, „Tedy“ ako ho volajú reagoval na otázku..Čo ťa oslovilo, aby si s futbalom pokračoval v Ľuboticiach a ako ťa prijali spoluhráči? Oslovilo ma hrať futbal aj preto, lebo som si chcel schuti zahrať vo vyššej lige. V tíme ma prijali fakt super a necítim sa vôbec odstrkovaný. Druhý dostal slovo Miloš a k otázke, prečo sa napokon rozhodol vrátiť ku svojej partii do Ľubotíc a čo od toho očakáva odpovedal: Rozhodol som sa vrátiť späť, hlavne kvôli tej futbalovej stránke. Chcem strieľať góly ako kedysi, s chlapcami si rozumiem a ostali sme dobrými kamarátmi doteraz. Verím, že mi chlapci pomôžu naplniť ciele, ktoré som si stanovil. Posledný hráč ktorý sa pripája k U19 je Tomáš Štefánik „štefi“ , ktorý na otázku, ako sa teší do kabíny kde už pôsobil odpovedal veľmi krátko a jasne „ Som rád, že som prišiel a môžem pomôcť tímu“

Na záver len doplníme, že najbližšie zápasy odohrajú hráči U19 v sobotu 9.2. v Stropkove a hneď nato 10.2. na UTP Tatrana, kde ich čaká Demjata.